Nie wiem jak Wy, ale ja odkąd pamiętam uwielbiałam pod koniec grudnia siadać z zeszytem i długopisem w ręce i powoli analizować. Robić podsumowanie tego, co mi się udało, tego, co się zdarzyło zupełnie spontanicznie, gdzie się potknęłam, co mogłabym na przyszłość ulepszyć. Zawsze skrzętnie notowałam plany na przyszły rok, zapisywałam marzenia i małe marzonka do zrealizowania. Uzupełniałam kalendarz deadline’ami, projektami i postanowieniami małymi i dużymi. Jakąś taką mam francowatą, analizatorską naturę, że sprawia mi to strasznie dużo frajdy i często pomaga. Często, bo plan nigdy nie jest wykonany w 100 procentach, bo to niemal niemożliwe. Ale zawsze pomagał nie zbaczać  z kursu i pamiętać o rzeczach najważniejszych.
Dzisiaj i jutro zapewne kilka godzin spędzę, medytując nad notatnikiem. Zwłaszcza, że powoli mijają mi objawy grypy żołądkowej, która dopadła mnie po świętach [idealny czas na tego typu przypadłości]. 
Ale pomyślałam, że fajnie by było spojrzeć na blog w ten sam sposób

food illustration obrazkowe podsumowanie 2015

Początki

Sam pomysł, tak, jak kiedyś mówiłam – narodził się pod prysznicem. Jak wiele z niby genialnych pomysłów, które przyszły mi do głowy. Bloga już kiedyś prowadziłam, kiedy mieszkałam w Hiszpanii i kiedy moją miłością numer jeden było jeżdżenie autostopem, więc w miarę wiedziałam jak to się robi. [Gdyby kogoś interesowały moje wojaże po Europie, zapraszam tutaj  
Był też blog około fotograficzny, o którym sobie ostatnio przypomniałam, i który prawdopodobnie wskrzeszę  – o tutaj
A, że dzięki szkole fotograficznej zostało mi przypomniane, ze lubię rysować i malować, choć ostatni raz robiłam takie rzeczy w okolicy końca podstawówki i nigdy wcześniej nie miałam do czynienia ani z akwarelkami, ani olejami ani akrylami. Tak, krok po kroku powstawały obrazy i obrazki, mniejsze i większe mazidła, zalegające w szafkach i płótna, stojące w przedpokoju. 
food illustration obrazkowe podsumowanie 2015
Ponieważ krakowska Akademia Sztuk Pięknych uznała, że nie jestem wystarczająco utalentowana, żeby zostać jej uczennicą [ pewnie miała sporo racji i teraz już jakoś nad tym nie ubolewam], na chwilę chciałam rzucić w diabły używanie pędzli i farbek. Na chwilę, bo jednak strasznie to lubię. Nawet, jeśli nigdy w życiu nie będę van Goghiem czy Salvadorem Dali.
I właśnie z tego połączenia – lubienia malowania, lubienia gotowanie i jedzenia w ogóle powstał pomysł – a czemu nie mu nie blog kulinarny ?
I od sierpnia, z większą lub mniejszą systematycznością macie okazję oglądać i podglądać, co się dzieje w mojej kuchni
food illustration obrazkowe podsumowanie 2015

A w międzyczasie…

A w międzyczasie powstała strona na facebooku i mnóstwo pomniejszych ilustracji, które na blogu opublikowane nie były.
Razem z Magdaleną i sztabem dziewczyn zmontowałyśmy Przepiśnik wigilijny
Dla autorki bloga Czerwony Piach postały nadruki na koszulki.
Ilość przedsięwzięć może nie wygląda na imponujące, ale … biorąc pod uwagę, że wszystko to powstaje gdzieś pomiędzy pracą  a dzienną szkoła, ogarnianiem domu, Męża i kota, i tak uważam, że wstydu nie ma. 

Plany, plany, przedsięwzięcia

Na horyzoncie już mam drobne przedsięwzięcia. Efekty pojawią się pewnie nie wcześniej niż pod koniec stycznia
Na pewno w niedługim czasie zobaczycie bloga w nowej odsłonie, bo aktualny wygląd nie do końca mi odpowiada.
Chciałabym też wrócić do cyklicznych tapet, konkursów. Pewnie też zrobię obrazkową wyprzedaż, o czym wspomniałam już na facebooku
Chciałabym obiecać systematyczność, ale wiem, że może być ciężko, bo w tym roku trzeba mi zrobić dyplom, a to będzie wiązało się ze sporą ilością pracy – fotograficznej i wyjazdowej, więc teoretycznie nie mieści się to w tematyce blogowej. Choć pewnie i tak o tym jakieś skrawki napiszę. 
Tymi osobistymi planami nie lubię się chwalić. No, może ewentualnie jak coś fajnego wyjdzie, to o tym wspomnę. 
A jak u Was przygotowania do tego „nowego” ?

food illustration obrazkowe podsumowanie 2015