Pisząc ostatni post, a zwłaszcza jego ostatni akapit dotyczący inspiracji, pojawiła mi się w głowie myśl, że fajnym pomysłem na cykl blogowy byłaby zbierania rzeczy, które przykuły moją uwagę w ciągu tygodnia.
Bardzo lubię wpisy tego typu, bo zawsze znajduję dla siebie jakieś nowości i ciekawe strony. A z racji, że nieustannie poszukuję inspiracji, i dość żywo [też z powodu szkoły] interesują mnie sztuki wizualne, postanowiłam cyklicznie dzielić się znaleziskami. Ot, bo fajnie jest pooglądać wspólnie.
To co, oglądamy ?

Fotografia

  • Najlepsze zdjęcia zrobione smartphone’em Zawsze uważałam, że od robienia zdjęć są aparaty a telefony służą do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Dziś ten podział zanika, i smartphone jest narzędziem tez fotograficznym. A że nie narzędzie czyni artystę, można się przekonać przeglądając galerię. 

  • Oglądałam kiedyś program Martyny Wojciechowskiej o albinosach i o tym, jak postrzegani są w Afryce. Nie miałam pojęcia, że w wielu rejonach świata, między innymi w Tanzanii i Burundi brak pigmentu w skórze oznacza śmieć lub kalectwo. Ludzie z bielactwem są ścigani przez handlarzy talizmanów. bo talizman z albinosa ma chronić jego posiadacza przed złem i chorobami, jak twierdzą miejscowi ludzie i szamani. Piękne zdjęcia z udziałem ich własnie, autorstwa Justina Dingwalla. 
  • Jest taki fotograf, Oleg Oprisco, pochodzi z Lwowa. Charakteryzuje ko bajkowy, niebywale surrealistyczny styl, który jest nie do podrobienia. Też z tego powodu, że wszystkie jego fotografie wykonane są analogowo. Piękne, prawda ? 

  • Beth Moon. Spędziła 14 lat fotografując najstarsze i najrzadsze drzewa na Ziemi. takie długotrwałe projekty fotograficzne zawsze budziły mój podziw i cichą zazdrośc. ten wygląda naprawdę imponująco.
  • Jedna z najładniejszych historii fotograficznych, jakie ostatnio widzialam. Opowieść nazywa się „Everlating„, jest autorstwa Holenderki Annabel Oosteweeghel, i więcej mówić nie trzeba, bo obejrzeć należny koniecznie

Ilustracja

  • Odkryłam tego pana całkiem niedawno. Nazywał się Charley Harper i tworzył niesamowite, minimalistyczne grafiki i ilustracje. Moimi ulubieńcami są oczywiście te przedstawiające koty ((: Ale pozostałe też są wspaniałe. 

Pozostałe

A co fajnego Wy znaleźliście ? Chętnie pooglądam