Lubicie malować jajca na święta ? Ja jako dzieciak uwielbiałam. Teraz co prawda już nie za bardzo mam czas na bawienie się w dekorowanie i maziajstwo na skorupkach, ale  wciąż z tęsknotą wzdycham do zdjęć pięknie udekorowanych jajek. Bo strasznie mi się podobają takie kolorowe, pomalowane w kwiatki, w galaktyki, wyskrobane, wyklejone….
Z racji, że zgromadziłam pokaźny zbiór takich inspiracyjnych tutoriali, postanowiłam się nim podzielić. Sama z niego w tym roku raczej nie skorzystam, ale myślę, że komuś może się przydać. Gdzieś między praniem firanek a udoskonalaniem przepisu na pasztet Bo z racji, że święta już za kilka dni – czas najwyższy pomyśleć o pisankach.
Poniżej najpiękniejsze jajca wyszperane w internetach. Większość jest anglojęzyczna, ale język obrazkowy jest wystarczająco zrozumiały dla wszystkich.
Linki do tutoriali i stron znajdują się w nagłówkach ;) 

Jaja galaktyczne – Dream a Little Bigger

Do nich będą potrzebne farby akrylowe, trochę czasu i ochoty na ubrudzenie i siebie i sporo rzeczy dookoła ((: Ale efekt jest świetny. 

Jaja abstrakcyjne – Dream a Little Bigger

tutaj oprócz farb akrylowych przyda się złotko w płatkach, do kupienia w plastyku. Albo złota metaliczna farba akrylowa – też jest łatwo dostępna, i świetnie wygląda.

Jaja wiosenne –  Ink Struck Studio

Co prawda tutaj autorka pisze o akwarelach uzytych do malowania jajek, ale wydaje mi się , że akrylowe farbki lub gwaszowe lepiej się nadadzą. Chyba, że kto upoluje snieżnobiałe jajka, ale te nasze są trochę ciemniejsze  i łatwiej używać farb, które są kryjące. Efekt jest śliczny, jedno z moich bardziej ulubionych.

Jaja botaniczne – Big Sis

Farbowane za pomocą naturalnych barwników – jak łupiny cebuli, które chyba zna każdy. Wystarczy nam trochę listków, stare rajstopy i duży gar do gotowania. A żeby potem pięknie błyszczały, polecam delikatnie wypolerować je olejem.

Jaja minimalistyczne – Joy Ever After

Tutaj będzie nam potrzebna jedynie biała farbka i cienki pędzelek. I oczywiście zamiłowanie do minimalistycznej geometrii.  

Jaja arbuzowe – By Dawn Nicole

Znów farby akrylowe – bądź gwaszowe, o których wspomina autorka tutorialu. I mamy świetne, niebanalne jajca arbuzowe. Ale z powodzeniem, możemy przecież machnąć cytrynowe, pomidorowe czy bakłażanowe, prawda ? ;) 

Jaja nakrapiane – Honestly Jum

Pomalowane na jeden kolor – znów akrylem, i pryśnięte złotą farbka. Niby nic trudnego, a efekt jest świetny ! 


Jaja plamiaste – Martha Stewart

A co w sytuacji, jeśli nie mamy farb ? Otóż lakier do paznokci idealnie nadaje się na dekorację jajeczną, skoro rekomenduje go sama amerykańska pani domu Martha Stewart. Fajne, prawda ?

Jaja turkusowe – Better Homes

To chyba jedna z najładniejszych połączeń kolorowych, jakie są. I wykonanie też banalne – pomalować na turkus, dodać zloto i gotowe ;) 

Jaja akwarelowe – Spoon fork Bacon

Też banalne w wykonaniu, a bardzo efektowne, jaja z użyciem akwarelek. Tu by się przydały białe jajca
Pewnie co dom, to jajka wyglądają inaczej i tak samo pięknie ;) 
Mam nadzieję, ze kogoś coś zainspirowało – dawajcie znać. I oczywiście jakie u Was piękności się szykują ;)